Trekking po lodowcu do ukrytej jaskini Lodowej z Jökulsárlón

New!
Bestseller!
Poziom trudności

Średni

Czas trwania

5h-7h

Czas na lodowcu

3h-5h

Wliczone

niezbędny sprzet na lodowiec, czołówki, transport do czoła lodowca, certyfikowany przewodnik lodowcowy

Description

Wyrusz z nami po przygodę życia!

Ta wycieczka jest przeznaczona dla podróżników, którzy chcieliby pójść o krok dalej niż inni i poczuć się jak prawdziwi odkrywcy. W ostatnich latach islandzkie jaskinie lodowe zyskały na popularności tak bardzo, że niektóre z nich odwiedzane są przez setki turystów dziennie. Aby uniknąć tłumów i móc podziwiać najbardziej niewiarygodnie wręcz niebieski lód, trzeba wybrać się dalej w głąb lodowca. Tam właśnie was zabierzemy!

Wszystkie prezentowane zdjęcia zostały zrobione przez nas tej zimy w jaskiniach, które odwiedzamy na naszych wycieczkach. Nie używamy starszych zdjęć, ponieważ jaskinie zmieniają swój wygląd co sezon lub nawet całkowicie znikają i formują się od nowa. Na wycieczce zawsze próbujemy odwiedzić najpiękniejszą dostępną w danym momencie jaskinię, jednak jeśli warunki pogodowe – silny wiatr lub opad śniegu, uniemożliwią wejście na lodowiec, wtedy zaproponujemy alternatywną krótszą wycieczkę lub pełny zwrot pieniędzy.

Wycieczkę rozpoczynamy 45-minutową jazdą zmodyfikowanym samochodem 4×4 pod lodowiec. Następnie, po krótkim spacerze do czoła lodowca, przewodnik zaprezentuje i pomoże wam założyć wymagany sprzęt lodowcowy – raki, uprzęże, kaski i czekany oraz nauczy korzystać z niego. Dojście do jaskini zajmuje około godziny, podczas której podziwiać można spektakularne widoki ogromnego lodowca Breiðamerkurjökull. W samej jaskini spędzimy co najmniej 45 minut, a podczas drogi powrotnej postaramy się odwiedzić inne jaskinie lub ciekawe miejsca na lodowcu. Nie zapewniamy wyżywienia, ale radzimy zabrać ze sobą przekąski, ponieważ na pewno znajdzie się czas na przerwę na lunch w przepięknych okolicznościach lodowej przyrody!

Uwaga: Do udziału w wycieczce nie jest wymagane doświadczenie górskie ani w używaniu sprzętu lodowcowego. Jednakże uczestnicy muszą być w dobrej formie fizycznej, pozwalającej pokonać dystans ok 10 km piechotą, częściowo pod górę, choć przy niewielkim nachyleniu. Wymagany jest też odpowiedni ubiór na zimowe warunki (ciepły i wodoodporny na wypadek deszczu) oraz obuwie trekkingowe z twardą podeszwą.

Maksymalna grupa: 10 osób
Minimalny wiek: 14

Magiczny niebieski lodowiec czeka na was!

What to bring?

Zapewniamy cały niezbędny sprzęt na lodowiec, między innymi raki i kaski.
Prosze ubrać sie ciepło i być przygotowanym na temperatury poniżej zera, najlepiej wielowarstwowo, zawsze zabierz ubrania przeciwdeszczowe, czapkę i rękawice.
Ponieważ założymy raki, bądź pewny że twoje buty są wygodne, chronią kostkę i posiadają sztywna podeszwe.

Prosze pamietać, że nie posiadanie odpowiednich butów, może skończyć się wykluczeniem z wycieczki, lub koniecznością wypożyczenia butów, jeśli nadal będziemy posiadać właściwy rozmiar.

Nie zapewniamy:
–        Ubrań  i butów
–        Jedzenia i picia

Prosimy o kontakt w sprawie jakichkolwiek niejasności.

Miejsce zbiórki:

Parking główny Przy lagunie lodowcowej Jökulsárlón

FAQ

What if it’s raining?
In Iceland we have around 200 rainy days per year, so we’ve learned to live with it. Always remember to have your rain gear with you and if you indeed use it during the tour - well, you’re having a real Icelandic experience!
Why is the ice blue?
Well, to know that, you have to join our tour!

Galeria

Scroll to Top